Reklama

Reklama

"Nasz Dziennik": Abp Gądecki o wyborczym spocie PO

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki, zabrał głos w sprawie wyborczego spotu Platformy Obywatelskiej.

Pokazano w nim spierających się samorządowców. Po słowach "potraficie tylko zdejmować krzyże i błaznować, jesteście wszyscy jak dzieci" premier Ewa Kopacz zamyka drzwi do sali i mówi: "Chcę, by samorządowcy nie zajmowali się bzdurami, ale rozwiązywali wasze problemy".

Reklama

Arcybiskup Gądecki powiedział "Naszemu Dziennikowi", że "ciągle nie brakuje ludzi, którzy całkiem na serio walczą z krzyżem i Kościołem, gdyż tak jak Marks i Lenin uważają religię za przeszkodę w zbudowaniu "nowego świata". Nie brakuje też takich, którzy chcą nas przekonać, że krzyż w miejscu publicznym jest oznaką państwa wyznaniowego. Ludzie tej kategorii nie rozumieją, że państwo nie powinno być ani wyznaniowe, ani laickie" - mówi przewodniczący Konferencji Episkopatu.

"Państwo powinno być normalne, to znaczy takie, które szanuje własną historię, tradycję i tożsamość. Krzyż ma prawo do obecności w przestrzeni publicznej, ponieważ jest znakiem naszej kulturowej tożsamości i nikogo nie obraża, zawiera bardzo czytelne przesłanie, że Bóg cierpiał i przez cierpienie jest z nami. Jest to treść, która nikogo nie atakuje, a wielu pomaga godnie żyć" - dodaje.Dowiedz się więcej na temat: Abp Stanisław Gądecki | spot wyborczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje