Reklama

Reklama

Najnowszy sondaż dla "Rz": Przełom dla premier Kopacz

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że premier Ewa Kopacz zanotowała skokowy wzrost poparcia. Co więcej, jej ugrupowanie, co prawda, traci wyborców, ale nadal plasuje się na czele stawki.

"Rzeczpospolita" argumentuje, że choć szefowa rządu wciąż ma więcej przeciwników niż zwolenników (46 do 40 proc.), to ocen negatywnych jest mniej o 9 pkt proc., a pozytywnych o 8 pkt proc. więcej niż w lutym.

Wzrost poparcia dla premier Kopacz… zasłużony? Wypowiedz się!

Po raz pierwszy od objęcia teki premiera spadła liczba krytyków Kopacz, a liczba ją chwalących jest największa od utworzenia jej gabinetu.

Reklama

Kolejne badania pokażą, czy to stała tendencja - zastrzega dr Anna Materska-Sosnowska z UW. To efekt konsekwentnej realizacji zapowiedzi, forsowania rzeczy, których dotąd nie udawało się załatwić - mówi politolog i wymienia in vitro oraz konwencję antyprzemocową.

Z sondażu wynika też, że partia Kopacz traci. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w minioną niedzielę, PO by je wygrała z poparciem 35 proc. Ale to spadek o 2 pkt proc. w porównaniu z badaniem z końca lutego.

Chęć głosowania na prawicową koalicję pod wodzą PiS deklaruje zaś 31 proc. (spadek o 2 pkt proc.) i to najniższe notowania tego bloku w 2015 r.

W Sejmie znalazłoby się też SLD (8 proc., wzrost o 1 pkt proc.) oraz PSL (7 proc., bez zmian).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy