Reklama

Reklama

Michał Kamiński: Schetyna jest topniejącym bałwankiem

Michał Kamiński w rozmowie z "Super Expressem" krytykuje przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Tłumaczy, że "nie wie", dlaczego wyrzucono go z partii, a Grzegorza Schetynę nazywa "topniejącym bałwankiem".

W rozmowie z Bartoszem Boruciakiem Kamiński podkreśla, że nie podano mu żadnej informacji, dlaczego najpierw został zawieszony, a następnie został wyrzucony z Platformy Obywatelskiej. "Nie usłyszałem żadnego argumentu (...). Podobno szkodziłem partii" - mówi.

Reklama

"Grzegorz Schetyna jest jedynym znanym mi na świecie przywódcą partii politycznej, który ciągle mówi i zachęca ludzi, żeby odchodzili z partii" - dodaje w rozmowie z "SE".

Kamiński przyznaje, że "to, co się stało, skłania go do pozostania w polityce".

"Teraz potrzeba realnej, a nie koncesjonowanej opozycji wobec PiS. Schetyna jest opozycją koncesjonowaną przez Jarosława Kaczyńskiego" - mówi.

"Topniejący bałwanek"

Dodaje, że PiS oszczędza Schetynę, "bo stanowi dla nich wielką wartość, dlatego, że jest fatalnym i śmiesznym przywódcą PO".

"Widział pan taki piękny filmik na YouTube o bałwanku, który topnieje? Schetyna jest tym bałwankiem. Ten bałwanek, który topnieje, leży w interesie PiS" - mówi w wywiadzie dla "SE" Michał Kamiński.

Podkreśla, że głównym problemem PO jest "fatalny przywódca, człowiek, który nie ma poglądów politycznych".

"Coraz więcej osób w PO wie, że Schetyna jest gotów sprzedać PO" - ostrzega Kamiński.

Wykluczeni z PO

Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz, Stanisław Huskowski zostali wykluczeni z PO za szkodzenie wizerunkowi partii - podał w środę, 20 lipca, rzecznik partii.

Z PO wykluczony został też radny sejmiku lubuskiego Tomasz Możejko. Powodem wykluczenia czterech polityków - jak poinformował dziennikarzy rzecznik PO Jan Grabiec - było szkodzenie wizerunkowi Platformy.

Więcej w sobotnim wydaniu "Super Expressu".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama