Reklama

Reklama

Malta: Zmarła 18-letnia Polka. Nowe ustalenia

Śledczy z Malty nadal wyjaśniają okoliczności śmierci 18-letniej Polki, której ciało znaleziono w hotelowym pokoju w Sliemie. Z ustaleń dziennika "Times of Malta" wynika, że przyczyną zgonu nastolatki była sepsa.

 18-letnia Iza była uczennicą Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego w Krakowie. Na Malcie wraz z innymi rówieśnikami odbywała praktyki.

Reklama

Śledztwo w sprawie zgonu nastolatki cały czas trwa. Z relacji dziewczyn, które dzieliły z Izą pokój wynika, że skarżyła się na dolegliwości jelitowe - podaje "Gazeta Krakowska". Jedna z wersji badanych w śledztwie wskazuje, że nie chciała iść do lekarza. Jednak tym doniesieniom zaprzecza wicedyrektor technikum. Twierdzi on, że pomoc medyczna została jej zapewniona i  dzięki podanym lekom dolegliwości ustępowały.

Wszelkie wątpliwości, które pojawiły się w sprawie, ma rozwiać prowadzone w sprawie postępowanie.  Jak podaje "Gazeta Krakowska", policjantom udało się między innymi przesłuchać koleżanki Izy oraz opiekunów grupy. 

Biegli są w trakcie sporządzania protokołu z sekcji zwłok. Z wstępnych, przeprowadzonych już badań wynika, że przyczyną śmierci nastolatki była sepsa spowodowana prawdopodobnie nieleczoną infekcją jelita. 

Informacje o zgonie nastolatki potwierdził we wtorek Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Valetcie.  Na Maltę pojechała już dyrektorka szkoły.

Jak ustaliła "Gazeta Krakowska", Iza wyjechała na praktyki na Maltę jako jedna z 10 najlepszych uczniów po kwalifikacjach. Wyjazdy są możliwe dzięki unijnemu programowi "Leonardo da Vinci".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne