Reklama

Reklama

Leszek Balcerowicz w "Rzeczpospolitej" o PiS: "Największa lewica w Polsce"

Szef Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszek Balcerowicz komentuje ewolucje polskiej sceny politycznej.

W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem z "Rzeczpospolitej" Balcerowicz zadeklarował, że partia Jarosława Kaczyńskiego to "największa lewica w Polsce". W ten sposób szef Forum Obywatelskiego Rozwoju skomentował pomysły "polonizacji" banków czy wysokiego opodatkowania najbogatszych.

"Dlaczego lewica tak bardzo skurczyła się w Polsce? Nie tylko dlatego, że się podzieliła, a Leszek Miller się kompromituje, aż przykro patrzeć, ale głównie dlatego, że ich miejsce zajęła lewicowa prawica - PiS" - powiedział.

Propozycje Dudy gorsze niż Komorowskiego

Balcerowicz odniósł się również do wyborczych pomysłów reprezentującego PiS prezydenta elekta Andrzeja Dudy.

Reklama

"Były one gorsze od propozycji Bronisława Komorowskiego, z którym niejednokrotnie się nie zgadzałem. (...) Liczni ekonomiści pokazywali, że propozycje ekonomiczne Andrzeja Dudy były złe dla stabilności i rozwoju polskiej gospodarki, która i tak stoi przed perspektywą trwałego spowolnienia. Dzisiaj jest najgorszy czas na szkodzenie gospodarce" - ocenił.

"Polska stoi przed potrzebą reform. (...) Mam nadzieję, że [Andrzej Duda - przyp. red.] nie będzie realizował szkodliwych obietnic" - zaznaczył Balcerowicz.

Cały wywiad z Leszkiem Balcerowiczem w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy