Reklama

Kwaśniewski dla "GW": Premier Kaczyński do zaakceptowania

​Jeśli utrzyma się obecny nastrój, to może nawet premier Kaczyński będzie do zaakceptowania - mówi Aleksander Kwaśniewski w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Według byłego prezydenta szansa, że Platforma Obywatelska przegra wybory parlamentarne jesienią "jest dużo większa niż kiedykolwiek. Andrzej Duda obejmie urząd w sierpniu, do wyborów parlamentarnych nikt go nie będzie rozliczał z obietnic, to będzie taki okres miodowy".

- Z drugiej strony, jeżeli większość parlamentarna będzie odrzucała jego propozycje, to tym bardziej będzie rósł nastrój zmiany, że trzeba dać mu szansę, by miał większość parlamentarną.

Jeżeli do tego dojdzie sprawna kampania i to, że wielu młodych wyborców już nie pamięta IV RP, może się okazać, że nawet taki wiekowy premier jak Jarosław Kaczyński będzie do zaakceptowania - ocenia Kwaśniewski.

Reklama

"Niczego w tej chwili nie potwierdzam"


Tymczasem Jarosław Kaczyński nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie, czy jest zadowolony z wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Prezes PiS starał się unikać odpowiedzi na pytania dziennikarzy - przyznał jednak, że zwycięstwo kandydata jego partii w wyborach to "bardzo miła chwila".

Przedzierając się przez tłum dziennikarzy podążających razem z nim sejmowym korytarzem Jarosław Kaczyński sukcesywnie uchylał się od jakichkolwiek odpowiedzi. - Nawet w takich miłych chwilach nie udzielam wywiadu - powiedział.

Na pytanie, czy po ewentualnym zwycięstwie PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych, zechce objąć tekę premiera, Kaczyński zauważył: - "Niczego w tej chwili nie potwierdzam, ani niczemu nie zaprzeczam. Najpierw trzeba wygrać wybory".


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy