Reklama

Reklama

Kornel Morawiecki w tygodniku "wSieci": PiS? Chcę iść własną drogą

Kornel Morawiecki w rozmowie z tygodnikiem "wSieci" odniósł się m.in. do rozstania z klubem Kukiz'15, sporu o Trybunał Konstytucyjny, związków Pawła Kukiza ze środowiskiem służb specjalnych i ewentualnego przystąpienia do Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy, że Kornel Morawiecki odszedł z ruchu Pawła Kukiza po głosowaniu "na dwie ręce" w sprawie wyboru nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. W imieniu marszałka seniora zagłosowała posłanka Małgorzata Zwiercan, usunięta później z klubu.

Złapany na "tajnym układzie"

"Odnoszę wrażenie, że ten krzyk, ta atmosfera, ta siła ataku na posłankę Zwiercan i na mnie wynikała z próby przykrycia wstydliwego faktu, że oto antysystemowy Paweł Kukiz został przez całą Polskę złapany na tajnym układzie z panami Petru i Schetyną" - powiedział Kornel Morawiecki w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.

Reklama

Marszałek senior uważa, że gdyby ktoś inny zdecydował się na układ z PO i Nowoczesną, "Paweł pewnie by krzyczał o straszliwym oszustwie".

"(...) Pawle, rozchodzimy się, ja buduję swoje ugrupowanie. Ale Ciebie proszę, ochłoń, opamiętaj się, zmądrzej. Jeśli zmienisz postępowanie, to może kiedyś nasze drogi znowu się zejdą" - dodał Kornel Morawiecki.

Polityk na łamach tygodnika "wSieci" zasugerował także, że wpływ na decyzje Pawła Kukiza mogą mieć jego bliskie powiązania ze środowiskiem policyjnym i służb specjalnych.

"(...) zna tam wielu ludzi, to go fascynuje. Sam o tym publicznie mówił. Zastanawiam się, czy to nie stamtąd wychodzą jakieś presje lub zachęty, by żeglował do Petru i Schetyny. Bo kierunek, jaki obrał, jest niepokojący" - uważa marszałek senior.

Jeden Morawiecki w PiS wystarczy

Kornel Morawiecki skomentował także spór wokół Trybunału Konstytucyjnego.

"Gołym okiem widać, kto ma rację w sprawie Trybunału. Sam Trybunał i ci, którzy go popierają, próbują po prostu konserwować stary system, nie dopuścić do zmian, za którymi głosowali obywatele w demokratycznych wyborach. To nie są żadni strażnicy demokracji, to są tej demokracji grabarze" - stwierdził poseł.

Po odejściu z klubu Kukiz'15 Kornel Morawiecki dostał propozycję dołączenia do Prawa i Sprawiedliwości. Członkiem PiS, wicepremierem i ministrem rozwoju jest jego syn - Mateusz.

"I jeden Morawiecki chyba tam na razie wystarczy. (...) Z PiS różni mnie sporo spraw i tego też nie ma co ukrywać. Chcę iść własną drogą" - zaznaczył.

Cała rozmowa z Kornelem Morawieckim w tygodniku "wSieci".

Reklama

Reklama

Reklama