Reklama

Kaczyński "zniesmaczony zarobkami dwóch pań" w NBP

Jarosław Kaczyński komentuje na łamach "Sieci" zarobki w Narodowym Banku Polskim.

"Mnie osobiście zniesmaczyła sprawa zarobków dwóch pań w Narodowym Banku Polskim" - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałkowym wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

"Afera zaczyna się wtedy, gdy ktoś osiąga wielkie, nielegalne korzyści. Prawdziwa afera jest jednak wtedy, gdy władza na to nie reaguje. Mnie osobiście zniesmaczyła sprawa zarobków dwóch pań w Narodowym Banku Polskim. To sytuacja niestosowna, ale również w niej trudno się dopatrzeć złamania prawa. Zresztą my na sprawę owych pań zareagowaliśmy, przyjmując szybko ustawę o jawności zarobków" - zaznaczył prezes PiS.

Reklama

Pytany o sprawę byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego podkreślił, że nigdy nie był on członkiem PiS. "Objął stanowisko w wyniku wskazania przez prezesa Adama Glapińskiego, był osobą wcześniej nam nieznaną. Nie mieliśmy żadnych podstaw, by sądzić, że może się okazać człowiekiem, który będzie chciał coś komuś załatwiać za pieniądze" - dodał polityk.

"Dowody w sprawie '40 milionów' i 'kartki' są bardzo słabe, ale ostatecznej weryfikacji dokonają prokuratura i sąd. Natomiast żądanie zatrudnienia Grzegorza Kowalczyka było w oczywisty sposób naganne i także w sensie prawnym nie do przyjęcia. Proszę pamiętać, że nasza reakcja w tego rodzaju sprawach jest bardzo odmienna od tej, do której przyzwyczaiły nas prawie wszystkie poprzednie rządy. I to jest zasadnicza różnica" - zwrócił uwagę Kaczyński.

"Nie ma środowisk ani formacji politycznych, które składają się z samych uczciwych ludzi, tego się po prostu nie da sprawdzić. Pytanie dotyczy tego, jak się reaguje na nadużycia. My na nie reagujemy wedle zasady, że najpierw kontroluje się swoich i wyciąga wszystkie konsekwencje, również te karne, i to jest zasadnicza różnica" - dodał. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy