Reklama

Reklama

Jarosław Kaczyński: Hofman sam się zniszczył

Adam Hofman sam się zniszczył. Nie widzę dalszej współpracy z nim - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS skomentował w ten sposób wyrzucenie byłego rzecznika z partii po tzw. "aferze madryckiej".

Kaczyński przyznaje, że cenił zdolność Adama Hofmana "walki w sytuacji sześciu na jednego". Jak mówi, był to jego główny atut. Obok energiczności i sprawności.

Pytany o to, jaka przyszłość czeka byłego rzecznika PiS, prezes stwierdził, że ludzie podnoszą się z różnych sytuacji. Jednak zastrzega, że dalsza współpraca z jego ugrupowaniem nie jest możliwa.

Jarosław Kaczyński mówił także o niedzielnych wyborach samorządowych. Ocenił, że będzie można mówić o sukcesie, jeśli jego partia wygra wybory do sejmików województw. Wówczas - jak przekonuje - zmieni się bardzo wiele. "Sytuacja w Polsce lokalnej jest niekiedy gorsza niż w centrali. Mamy do czynienia z wieloma patologicznymi zjawiskami" - ocenił. I dodał, że są takie regiony, w których Prawo i Sprawiedliwość na pewno wygra i jest sporo takich, w których jest szansa na przejęcie władzy.

Reklama

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Wybierzemy w nich blisko 47 tysięcy radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tysiąca wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Druga tura wyborów wójta, burmistrza lub prezydenta miasta odbędzie się 30 listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje