Reklama

Reklama

Jan Pawlicki: Obecna sytuacja to szansa na przewietrzenie mediów publicznych

Przez ostatnie tygodnie cała Polska była świadkiem sporych zmian w mediach publicznych. Z kanałów informacyjnych odeszło wielu znanych dziennikarzy. Jaka będzie nowa TVP, a szczególnie kanał pierwszy, mówił tygodnikowi „Wprost” Jan Pawlicki, dyrektor TVP 1.

"Moim marzeniem jest, by w niedzielę można było obejrzeć polskie seriale historyczne" - mówi Jan Pawlicki. Zdradza również swoje plany względem Teatru Telewizji, któremu chciałaby "przywrócić należną rangę".  "Będzie mieć on swojego dyrektora artystycznego, któremu zapewnimy swobodę artystyczna"  - kontynuuje nowy dyrektor. Jedynym warunkiem, jakie ów dyrektor będzie musiał spełnić, to zawarcie w repertuarze teatru określonej liczby klasyki.

Z programów publicystycznych nowością będzie program "Debata", zaplanowany jeszcze przez poprzedni zarząd. Zmieniony został jednak prowadzący. Zamiast Małgorzaty Serafin, w tej roli widzowie zobaczą Krzysztofa Ziemca.

Reklama

"Partie rządzące zawsze dzieliły się telewizją"

Pytany o kontrowersje wokół uchwalenie tzw. małej ustawy medialnej, która podporządkowuje władze mediów publicznych rządowi, Pawlicki tłumaczy, że telewizja zawsze była "wielkim tortem, którym dzieliły się partie rządzące".

"Dlatego mówienie o tym, że zawłaszczyliśmy niezależne, obiektywne media jest hipokryzją. My chcemy je całkowicie zmienić. Obecna sytuacja niesie pewne zagrożenia, ale jest też ogromna szansą na przewietrzenie całej instytucji" - mówi nowy dyrektor.

W kwestii zwolnień w TVP, do których doszło na przestrzeni ostatnich tygodni, Pawlicki tłumaczy, że "każda firma, żeby wejść na nowe tory, musi przejść okres wstrząsów, co również wiąże się zmianami kadrowymi". W jego opinii to "naturalne, choć dla wielu bolesne".

Cały wywiad Elizy Olczyk na temat planów nowego dyrektora wobec kanału pierwszego telewizji dostępny w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost".

Zobacz, kto pożegnał się z mediami publicznymi


Dowiedz się więcej na temat: Jan Pawlicki | Zmiany w TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje