Reklama

Reklama

Jak Polacy oceniają prezydenta? Sondaż dla "SE"

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu", działania Andrzeja Dudy, od trzech lat sprawującego urząd prezydenta, nie cieszą się poważaniem obywateli. "Takie świadectwo wystawione przez społeczeństwo nie ucieszy prezydenta" - komentuje dziennik.

Respondenci zmierzyli się z pytaniem "Jaką ocenę wystawisz Andrzejowi Dudzie na stanowisku prezydenta?". Ocenę niedostateczną wybrało 24 proc. ankietowanych. Na stopień wyżej prezydent zasługuje według 18 proc. respondentów, a na ocenę dostateczną według 15 proc. badanych.

Reklama

20 proc. ankietowanych oceniło Andrzeja Dudę na "cztery", nieco mniej, bo 15 proc. na "pięć". Na ocenę celującą prezydent zasługuje według czterech proc. respondentów.

"Polacy uważają, że prezydent Duda zasługuje na "pałę". I trudno się z tym nie zgodzić. Bierny, mierny i bezwzględnie posłuszny. Ale wyłącznie prezesowi. Polacy widzą tą niesamodzielność" - komentuje w rozmowie z "Super Expressem" poseł PO Michał Szczerba.

O wyniki sondażu został zapytany przez "SE" także wiceszef klubu PiS, Tadeusz Cymański.

"Zdecydowanie jest to za ostra ocena. Uważam, że prezydent ma dużo większe uznanie. Nie jest mu łatwo, ma trudne zadania, często znajduje się też w trudnych sytuacjach. I sądzę, że prezydent cieszy się zdecydowanie większym poparciem, niż wynikałoby z tego sondażu" - twierdzi.

Więcej w "Super Expressie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL