Reklama

Reklama

Jacek Sasin dostanie superresort? Nowe ustalenia

Resort aktywów państwowych połączony z Ministerstwem Infrastruktury? Zdaniem "Dziennika Gazety Prawnej" jest to jeden z możliwych wariantów zbliżającej się rekonstrukcji rządu. Powstały superresort pod wodzą Jacka Sasina byłby odpowiedzialny za rządowe inwestycje - czytamy.

Gazeta informuje, że zamysłem władzy jest stworzenie jednego ośrodka, w mocy którego będzie zarządzanie polskimi inwestycjami. Możliwe jednak będą pewne wyłączenia - czytamy.

"DGP" podaje przykład znajdującego się w resorcie infrastruktury departamentu dróg publicznych. Po rekonstrukcji miałby on trafić poza superresort - do Ministerstwa Finansów.

Zdaniem gazety, do Ministerstwa Aktywów Państwowych miałaby także trafić część resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, gdyby podjęto decyzję o jego likwidacji, co także jest tematem rozmów.

Reklama

Z kolei z resortu Sasina miałoby zniknąć górnictwo, przeniesione do resortu klimatu lub nowej jednostki administracyjnej - Ministerstwa Energii i Klimatu - czytamy.

Wzmocnienie Sasina

Gazeta zauważa, że taki układ sił byłby potężnym wzmocnieniem pozycji Jacka Sasina.

"Sasin jest zaufanym człowiekiem Nowogrodzkiej, dlatego ma dostać więcej zadań" - mówi "DGP" informator z rządu.

Zdaniem gazety, wzmocnienia może się również spodziewać sam premier Morawiecki. Prezes PiS ma dla niego szykować funkcję wiceprezesa partii.

Więcej w najnowszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy