Reklama

Reklama

"GW": Za niski standard dla męża kurator

Mąż małopolskiej kurator oświaty nie chce się wyprowadzić z mieszkania w szkole. Odrzuca kolejne propozycje od miasta, argumentując, że mają one za niski standard. O sprawie pisze krakowska "Gazeta Wyborcza".

Ryszard Nowak, mąż małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, mieszka w XII Liceum Ogólnokształcącym, którego jest dyrektorem. Za 54-metrowe mieszkanie płaci miesięcznie 295,92 zł.

Zgodnie z prawem jeśli osoba mieszkająca w szkole ma umowę najmu, nie można jej stamtąd ruszyć, chyba że sama wyrazi taką wolę. Wówczas miasto musi jej zaproponować komunalny lokal zastępczy - czytamy w "GW".

O taki lokal zawnioskował w 2017 roku Ryszard Nowak.

Miasto od tego czasu złożyło mu trzy propozycje. Wszystkie zostały odrzucone, m.in. ze względu na niski standard czy przechodnie pokoje. Jak zauważa "Wyborcza", choć to Ryszard Nowak jest najemcą szkolnego mieszkania, pod dwoma odmowami przyjęcia lokalu zamiennego podpisała się kurator Barbara Nowak.

Reklama

Pojawiają się komentarze, że przy dyrektorskich zarobkach Nowaka stać by było na wynajem mieszkania po cenach rynkowych albo kredyt na własny lokal. Wątpliwości ma m.in. cytowana przez "GW" Małgorzata Jantos, radna Nowoczesnej. "Ta sytuacja trąci dla mnie brakiem etyki" - komentuje.

Sam Nowak pytany o tę kwestię przez portal Miasto Pociech, odpowiedział: "Skoro są takie prawne możliwości, to dlaczego nie?".

Więcej w "Gazecie Wyborczej"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy