Reklama

Reklama

"GW": Lekarzy jak na lekarstwo

Lekarzy w Polsce, w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, jest najmniej w Unii Europejskiej, a pracują niemal najdłużej - czytamy w "Gazecie Wyborczej". Do tego 10 proc. absolwentów kierunków medycznych wyjeżdża za granicę.

Według Health at Glance 2014, raportu organizacji OECD, na 1000 mieszkańców naszego kraju przypada 2,2 lekarza. Więcej jest np. w Rumunii czy Słowenii. Gorzej jest tylko w Turcji i Macedonii, krajach nienależących do UE.

Również prywatny rynek abonamentów medycznych powoli dochodzi do ściany. Według firmy badawczej PMR rozwija się on w tempie poniżej 10 proc. rocznie, czyli najwolniej od 2005 r.

Więcej w "Gazecie Wyborczej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy