Reklama

Reklama

​"GPC": Gdzie jest pedofil Jarosław B.? Służby nie wiedzą

Skazany za brutalny gwałt na 9-latce Jarosław B. opuścił więzienie po 15 latach odbywania kary. Jak się okazuje, służby nie wiedzą, gdzie mężczyzna obecnie przebywa - ostrzega "Gazeta Polska Codziennie".

W artykule Grzegorza Brońskiego czytamy o zdarzeniu sprzed 15 lat. 9-letnia wówczas dziewczynka została uprowadzona i przez dwa dni przetrzymywana przez Jarosława B. Pedofil dopuścił się na dziecku brutalnego gwałtu, za co został skazany na karę 15 lat więzienia.

12 lutego 2016 roku opuścił więzienie i wyszedł na wolność bez żadnego nadzoru.

"Gazeta Polska Codziennie" przypomina o procedurze towarzyszącej opuszczaniu więzienia przez osobę z zaburzeniami preferencji seksualnych. W takim przypadku, więzienie niezwłocznie zawiadamia odpowiednią dla miejsca pobytu skazanego jednostkę policji. Wspomniana procedura została wdrożona i w tym przypadku. Pojawił się jednak inny problem - Jarosław B. nie wrócił do swojego miejsca zameldowania, co w konsekwencji oznacza, że służby nie wiedzą, gdzie mężczyzna się znajduje.

Reklama

Jak dodaje gazeta, także wydziały penitencjarne sądów nie nadzorują jego pobytu na wolności. "Nie wpłynął wniosek o uznanie tej osoby za stwarzającą zagrożenie w rozumieniu ustawy z 22 listopada 2013 r. o postępowaniu wobec osób z zaburzeniami psychicznymi, stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób" - powiedziała gazecie sędzia Leszczyńska-Furtak z Sądu Okręgowego w Warszawie. To oznacza, że Jarosław B. nie został objęty tzw. ustawą o bestiach, pozwalającą na izolowanie osób niebezpiecznych.

Jak ujawnia "GPC", Jarosław B. ma się jednak znaleźć w rejestrze pedofilów, który ma niebawem powstać. Autor pisze, że Jarosław B. miałby zostać objęty rejestrem "z dostępem ograniczonym", który z założenia ma pozwolić na lepsze monitorowanie jego miejsca pobytu.

"Obyśmy na łamach "Codziennej" nigdy nie musieli pisać <przecież ostrzegaliśmy>" - kończy artykuł autor. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy