Reklama

Reklama

Georgette Mosbacher dla "Faktu": Kryzys wzmocni jeszcze nasz sojusz

Uważam, że sojusze jeszcze się umocnią. Nie jesteśmy w tym kryzysie osamotnieni. Jesteśmy razem - powiedziała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher w rozmowie z "Faktem". Oceniła, że Polska wychodzi z kryzysu spowodowanego pandemią szybciej niż większość krajów.

W rozmowie z weekendowym wydaniem "Faktu" Mosbacher zapewniła, że czuje się w Polsce bardzo bezpieczna.

"Myślę, że w Polsce dokonaliście czegoś niezwykłego. Jestem pełna uznania dla prezydenta Dudy za to, co zdołał zrobić. Polska wychodzi z tego kryzysu szybciej niż większość krajów, zastosowała skuteczne środki ochrony. Szczerze mówiąc, czuję się tu bezpieczniej niż w Nowym Jorku" - powiedziała.

"Rosjanie są agresywni"

Pytana, czy po kryzysie koronawirusowym pojawią się na świecie nowe sojusze, powiedziała, że "przyjaciele pozostaną przyjaciółmi". "Z pewnością poznaje się ich w kryzysie, takim właśnie jak ten. Uważam wręcz, że sojusze jeszcze się umocnią. Nie jesteśmy w tym kryzysie osamotnieni. Jesteśmy razem" - powiedziała.

Reklama

Oceniła, że największym zagrożeniem obecnie jest arsenał nuklearny Rosji, "ale też to, że Rosjanie są agresywni". "Obecnie, co ciekawe, najgroźniejsze wydają mi się ich ataki w cyberprzestrzeni. Wydają się nie uznawać żadnych granic w swoich destrukcyjnych działaniach zarówno na płaszczyźnie gospodarczej, jak i personalnej" - powiedziała.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje