Reklama

Reklama

"Gazeta Wyborcza": Tysiące wolnych miejsc na uczelniach

W tym roku było o 22 tys. mniej maturzystów. Co czwarty nie zdał egzaminu. Na wielu polskich uczelniach przedłużono rekrutację - na chętnych czekają tysiące wolnych miejsc - informuje Justyna Suchecka w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

W całym kraju uczelnie - zarówno te większe, jak i mniejsze - wprowadziły dodatkową rekrutację. Na studia można się zgłaszać w niektórych przypadkach nawet do końca września.

To szansa dla tych, którzy nie dostali się na wymarzone kierunki, oraz dla poprawkowiczów.

Na Politechnice Rzeszowskiej najwięcej wolnych miejsc jest na matematyce i fizyce stosowanej (60) oraz technologii chemicznej (50). Również na architekturze jest 15 wolnych indeksów.

W Stalowej Woli (zamiejscowy ośrodek dydaktyczny Politechniki Rzeszowskiej) jest jeszcze po 60 wolnych miejsc na mechanice i budowie maszyn oraz na zarządzaniu i inżynierii produkcji.

Reklama

Uniwersytet Wrocławski czeka na studentów archeologii, chemii, dziedzictwa kultury materialnej, filologii polskiej, indyjskiej i kultury Indii.

Poznański Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oferuje jeszcze miejsca na ochronie środowiska, socjologii i wschodoznawstwie.

Na bydgoskim Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego wolne indeksy czekają na studentów biotechnologii, bezpieczeństwa narodowego czy filozofii lub inżynierii materiałowej.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje