Reklama

Reklama

"Gazeta Wyborcza": Powrót Sienkiewicza

Były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz został szefem Instytutu Obywatelskiego, think tanku PO - podaje"Gazeta Wyborcza". Zastąpi na tym stanowisku Jarosława Makowskiego, który zarządzał Instytutem od pięciu lat.

Instytut jest zapleczem eksperckim partii. Sienkiewicz wspólnie z szefem doradców premier Ewy Kopacz Jackiem Rostowskim będzie pracował nad nowym programem Platformy.

Sienkiewicz odszedł z MSW w związku z aferą podsłuchową. Na ujawnionych przez "Wprost" nagraniach w rozmowie z szefem NBP Markiem Belką rozważał scenariusz pomocy NBP w sfinansowaniu deficytu budżetowego przed wyborami, tak by PiS nie doszedł do władzy - przypomina "Gazeta Wyborcza".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy