Reklama

"Gazeta Wyborcza": Piotr Duda z "Solidarności" zastąpi Jarosława Kaczyńskiego?

Czy ostatnia aktywność Piotr Dudy z "Solidarności" ma związek z planami wystawienia przez związek własnych list do wyborów parlamentarnych? Mówi się też o ambicjach działacza zastąpienia Jarosława Kaczyńskiego w PiS.

W PiS krążą plotki, że "Solidarność" chce wystawić własne listy do Sejmu i dlatego lider związku Piotr Duda tak się ostatnio uaktywnił - pisze "Gazeta Wyborcza".

Jeden z polityków partii Kaczyńskiego uważa natomiast, że w ten sposób Duda chce wywalczyć dla działaczy związku lepsze miejsca na listach do wyborów parlamentarnych.

Inne spostrzeżenia ma kancelaria premier Ewy Kopacz. Według PO, Duda chce zintensyfikować protesty społeczne i dzięki temu wybić się na lidera opozycji.

"Duda liczy, że jeżeli Kaczyński przegra kolejne wybory, to PiS może zacząć szukać nowego lidera. Wtedy on będzie gotów stanąć na czele partii" - komentuje współpracownik Kopacz.

Reklama

Inny powód aktywności Dudy to chęć osłabienia rządu i wynegocjowanie od PiS większej liczby miejsc na listach wyborczych dla działaczy "Solidarności".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Duda | 'Solidarność'

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy