Reklama

Reklama

"Gazeta Wyborcza": Nowa strategia Platformy Obywatelskiej?

Podczas dzisiejszego spotkania klubu PO premier Ewa Kopacz ma podsumować przegraną kampanię prezydencką Bronisława Komorowskiego i przedstawić strategię przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Jak pisze w "Gazecie Wyborczej" Renata Grochal, kampania przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi zostanie zainaugurowana przez PO 20 czerwca - tuż po kongresie programowym partii.

Kampanię rozpocznie podsumowanie ośmiu lat rządów. Brak takowego podsumowania kadencji miał być jedną z przyczyn klęski Bronisława Komorowskiego, którego pięć lat na stanowisku głowy państwa określano mianem "żyrandolowej prezydentury".

Według "Gazety Wyborczej" szefem sztabu wyborczego PO nie będzie Jacek Protasiewicz, chociaż brano pod uwagę jego kandydaturę. Kopacz uznała bowiem, że partia narazi się na atak opozycji i przypominanie awantury z udziałem Protasiewicza na lotnisku we Frankfurcie.

Reklama

Jak czytamy, twarzą sztabu PO ma być polityk z pokolenia 30-latków. Jednym z kandydatów jest Rafał Trzaskowski, ale musiałby on zrezygnować ze stanowiska wiceministra spraw zagranicznych, a to mało prawdopodobne, ponieważ przygotowuje Kopacz do posiedzeń Rady Europejskiej.

Niektórzy wymieniają także jako możliwego szefa sztabu Sławomira Nitrasa, który jest doradcą Kopacz w kancelarii premiera.

Więcej w "Gazecie Wyborczej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy