Reklama

Reklama

​"Gazeta Wyborcza": Imigrantów z Afryki nie lubimy

29 proc. Polaków akceptuje imigrantów z Afryki, tyle samo jest im przeciwnych. Jeszcze mniej chętnie widziani są przybysze z Bliskiego Wschodu. Boimy się terroryzmu i uważamy, że nie stać nas na przyjmowanie uchodźców - informuje "Gazeta Wyborcza".

Dane te są szczególnie istotne ze względu na decyzję Komisji Europejskiej o przyjęciu 40 tys. uchodźców, którzy płyną do krajów UE przez Morze Śródziemne. Polska miałaby przyjąć między 2 a 3 tys. uchodźców. Rząd protestuje a obywatele nie wykazują pozytywnego stosunku do przybyszów. 

Jak wynika z badania opinii Polaków na temat imigrantów, zleconych przez fundację Afryka Inaczej, przychylnie patrzymy tylko na Polaków przyjeżdżających z krajów dawnego ZSRR (47 proc.) oraz studentów (poparcie w zależności od kontynentu od 43 do 47 proc.).

Reklama

Dominuje przekonanie, że Polski nie stać na przyjmowanie większej liczby obcokrajowców (61 proc.), imigranci z państw muzułmańskich postrzegani są też jako zagrożenie terrorystyczne (58 proc.). Połowa z nas obawia się, że imigranci z Afryki będą zabierać nam pracę - czytamy w "Gazecie Wyborczej". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy