Reklama

Reklama

"Gazeta Polska Codziennie": PiS jedyną partią w Nasielsku

Od kilku tygodni temat wyborów w Elblągu rozgrzewa scenę polityczną w Polsce. W cieniu tych prestiżowych dla wszystkich partii zmagań mieszkańcy Nasielska wybiorą nowego burmistrza - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

O fotel burmistrza stara się sześcioro kandydatów. Większość z nich została zgłoszona przez komitety lokalne. Jedynym kandydatem, który został zgłoszony przez ogólnopolską partię, jest Andrzej Pacocha z Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Politologów nie dziwi to, że w mniejszych miejscowościach, takich jak Nasielsk, duże partie nie wystawiają swoich kandydatów. "W mniejszych miejscowościach głosuje się przede wszystkim na kandydata, którego się zna. To kolega z pracy, szkoły itp." - mówi Jakub Świderski, politolog z Uniwersytetu Gdańskiego.

Wybory na burmistrza Nasielska odbędą się 7 lipca. Zostały ustalone po tym, jak poprzedni burmistrz miasta Grzegorz Arciszewski został odwołany w referendum, które odbyło się 7 kwietnia. Odwołany burmistrz jest jednym z kandydatów w obecnych wyborach na burmistrza Nasielska.

Dowiedz się więcej na temat: Nasielsk | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy