Reklama

Reklama

"Gazeta Polska Codziennie": Minister oszczędza na chorych

Na wchodzącej w życie 1 września nowej liście leków refundowanych zabrakło nowoczesnych specyfików na stwardnienie rozsiane - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie".

- Nie rozumiem logiki działania ministra zdrowia - powiedział gazecie Tomasz Połeć, szef Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego (PTSR).

W Polsce chorzy wciąż są leczeni tradycyjnymi specyfikami, podczas gdy w większości krajów UE stosuje się już znacznie skuteczniejsze leki nowej generacji.

Są one w Polsce zarejestrowane i teoretycznie pacjenci mogliby z nich korzystać. Tyle tylko, że ich na to nie stać. Miesięczna terapia to wydatek ok. 10 tys. zł.

Chorych na stwardnienie rozsiane jest w Polsce ok. 60-70 tys. szacuje PTSR.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy