Reklama

Reklama

"Gazeta Polska Codziennie": Komornik odpowie za zajęcie ciągnika

Asesor komorniczy, który zajął rolnikowi ciągnik za długi sąsiada nie może spać spokojnie. Zajmie się nim Krajowa Rada Komornicza - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Po nagłośnieniu sprawy przez "Codzienną" Rada Izby Komorniczej w Łodzi wezwała na dywanik asesora. I po wysłuchaniu wyjaśnień skierowała przeciw niemu wniosek do Komisji Dyscyplinarnej przy KRK - relacjonuje "GPC".

Sprawą zajęła się też prokuratura w Mławie; w przyszłym tygodniu zaczną się pierwsze przesłuchania - zapowiada "Codzienna".

Pełnomocnik rolnika mec. Lech Obara będzie zabiegał, by śledczy zbadali, czy sprawa ma szerszy charakter niż tylko przekroczenie uprawnień. Jak ocenia, w grę może wchodzić działanie grupy przestępczej, w której współdziałało kilka osób. Podobnych zajęć nieruchomości przez asesora, który działał na zlecenie komornika z Łodzi, było więcej.

Reklama

Choć poszkodowany nie odzyska już ciągnika, to otrzyma pieniądze za poniesioną stratę. Izba Komornicza w Łodzi podała, że kancelaria, w której imieniu asesor zajął traktor "rozpoczęła procedurę likwidacji szkody".

Mec. Obara mówi, że na tym się nie skończy i będzie domagał się zadośćuczynienia za szkody poniesione przez plantatora i jego rodzinę.

Komornikom za dużo wolno? Dyskutuj!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy