Reklama

Reklama

"Gazeta Polska Codziennie": Gronkiewicz-Waltz przejmie władzę w PO?

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz mogłaby w przyszłości zostać szefem Platformy Obywatelskiej. Tak mówi się w środowisku warszawskiej PO – czytamy w dzienniku.

To  nie przypadek, że po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich Hanna Gronkiewicz-Waltz zaczęła mocnym głosem wypowiadać się na temat sytuacji w PO. Prezydent Warszawy chce wykorzystać chaos panujący w partii i przejąć władzę - czytamy.

"Jej ludzie wiedzą, że ona ma dobre układy z wieloma znaczącymi działaczami PO, m.in. z szefem gabinetu politycznego Ewy Kopacz, posłem Marcinem Kierwińskim, więc w sytuacji, w której Kopacz radzi sobie nie najlepiej, mogłaby zostać szefem partii" - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" polityk Platformy, który chce zachować anonimowość.

Reklama

Jak twierdzi inny rozmówca dziennika, przejęcie władzy w PO będzie możliwe dopiero po jesiennych wyborach parlamentarnych.

"Wcześniej Kopacz jest nie do ruszenia" - powiedział.

Natomiast dr Jerzy Targalski uważa, że zmiana nie byłaby korzystna dla Gronkiewicz-Waltz, a prezydent Warszawy może zostać "wpuszczona". Gronkiewicz-Waltz odegrałaby rolę przejściowego szefa, na którego spadłaby odpowiedzialność za klęskę. Grzegorz Schetyna, kolejny szef PO, byłby wówczas uważany za odnowiciela partii.

Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy