Reklama

Reklama

​"Gazeta Krakowska": Sondaż poparcia dla partii, prezydenta i rządu

"Gazeta Krakowska" publikuje w piątek sondaż przeprowadzony w szesnastu województwach, gdzie pytano o poparcie dla partii politycznych, a także ocenę prezydentury Andrzeja Dudy i rządów gabinetu Beaty Szydło.

PiS cały czas na prowadzeniu

Jak wynika z odpowiedzi respondentów, na największą liczbę głosów w dalszym ciągu może liczyć Prawo i Sprawiedliwość, które zanotowało wynik 37,1 proc.

Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska z wynikiem 19 proc, a na trzecim miejscu Nowoczesna - 18 proc. W parlamencie znalazłoby się jeszcze jedno ugrupowanie - Kukiz’15 z poparciem w granicach 9 proc.

Obecne w parlamencie Polskie Stronnictwo Ludowe znalazło się poza progiem wyborczym (3,9 proc.), a wyprzedziły je KORWiN (4,7 proc.) i SLD (4 proc.).

Sondaż prezydencki

"Gazeta Krakowska" publikuje również wyniki sondażu prezydenckiego. Polacy pytani byli o to, czy patrząc na prezydenturę Andrzeja Dudy odczuwają: obojętność, wstyd, czy dumę.

Reklama

Jak pokazują wyniki sondażu, najwięcej Polaków odczuwa obojętność w związku z prezydenturą Andrzeja Dudy (39,9 proc.).

Na drugim miejscu znalazło się uczucie wstydu (30,9 proc.), a na trzecim duma (29,2 proc.).

Polacy ocenili rząd

Respondenci ze wszystkich województw w naszym kraju odpowiedzieli również na pytanie: jak ocenia Pan/Pani pracę gabinetu Beaty Szydło?

Z sondażu "Gazety Krakowskiej" wynika, że Polacy "raczej dobrze" oceniają obecny rząd (22,8 proc.). Na drugim miejscu znalazła się odpowiedź "raczej źle (22 proc.), a na trzecim zdecydowanie źle (20,1 proc.). Dwa ostatnie miejsca to odpowiedzi: nie mam zdania (19 proc.) i zdecydowanie dobrze (16,1 proc.).

Gazety Grupy Polska Press i Ośrodek Dobra Opinia przeprowadziły sondaż we wszystkich 16 województwach. W każdym regionie zapytano reprezentatywną grupę 500 dorosłych Polaków. Ankieterzy przeprowadzali badania metodą bezpośredniego wywiadu między 12 a 17 maja, już po przedstawieniu tzw. audytu rządów PO.

Więcej na ten temat w piątkowej "Gazecie Krakowskiej"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy