Reklama

"Fakt": Wojciech Kałuża radzi senatorom

Po wyborach PiS nie ma większości w Senacie i walczy o senatorów niezależnych. "Radny zdrajca", jak pisze o Wojciechu Kałuży "Fakt", w rozmowie z tymże dziennikiem podpowiada kuszonym przez PiS senatorom.

Przypomnijmy - w wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego w 2018 roku Wojciech Kałuża startował z listy Koalicji Obywatelskiej, jednak po wyborach poparł w sejmiku PiS, umożliwiając temu ugrupowaniu samodzielne rządy w regionie. On sam został wicemarszałkiem województwa. W związku z walką PiS o Senat jego nazwisko często pada wśród polityków, nie tylko opozycji.

"Historia z radnym Kałużą i hejt, który wylał się na niego po przejściu na naszą stronę, doprowadziły do tego, że ludzie się boją" - uważa jeden z działaczy PiS.

Reklama

Sam Kałuża, w związku z walką ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego o większość w Senacie, został poproszony przez "Fakt" o "radę dla kuszonych przez PiS senatorów".

"Polityczne transfery były, są i będą. Chcąc wcielić w życie choćby program wyborczy, trzeba przeanalizować, w jakich okolicznościach jest to możliwe" - mówi.

Jak twierdzi źródło dziennika, w najbliższych dniach PiS ma przedstawić swoją ofertę senatorom niezależnym.

Więcej w "Fakcie".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy