Reklama

Reklama

"Fakt": To ta 23-latka stworzyła system na wybory

Jak donosi "Fakt", wiadomo już, kto odpowiada za stworzenie systemu, przez który po wyborach samorządowych pojawiło się tyle komplikacji. To 23-letnia studentka z Łodzi, która w firmie Nabino pełni funkcję młodszego specjalisty.

"Jak dowiedzieć się można z serwisów z branży informatycznej system do liczenia głosów w firmie Nabino opracowała Agnieszka W.B.. Pochodząca z Radomia i mieszkająca w Łodzi studentka informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego" - czytamy w tabloidzie.

Reklama

- Obroniła się w tym roku - mówi w rozmowie z "Faktem" jeden ze studentów. W kwietniu rozpoczęła współpracę z firmą Nabino, gdzie zatrudniona została jako młodszy programista.

System opracowany przez firmę Nabino kosztował podatników 429 tysięcy złotych. Jak się jednak okazało, ma on wiele wad. Na początku pojawiły się kłopoty z wprowadzaniem wyników głosowania i przekazywania ich z odwodowych do wojewódzkich komisji wyborczych. Później pojawiły się także doniesienia o wielu słabościach w systemie i ataku hakerów. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy