Reklama

Reklama

"Fakt": Tajny plan prezesa PiS na rozbicie PO

Czwartkowy "Fakt" informuje o tajnym planie Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, w ocenie redakcji tabloidu, zamierza wykorzystać kryzys w Platformie Obywatelskiej i "ostatecznie zmieść z politycznej sceny projekt Donalda Tuska".

Według informacji "Faktu" jednym z punktów planu Jarosława Kaczyńskiego jest przejęcie grupy posłów PO. Rozmowy w imieniu partii rządzącej ma prowadzić m.in. Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, obecnie szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego.

Reklama

Redakcja przytacza słowa anonimowego polityka PiS, który przyznał, że chęć przejścia do obozu rządzącego lub przynajmniej poparcia proponowanych przez rząd zmian w Trybunale Konstytucyjnym wyraziło kilkunastu parlamentarzystów z PO.

"GW": Początek demontażu Platformy

O planie na "dobicie Platformy" pisze w czwartek także "Gazeta Wyborcza". W artykule autorstwa Renaty Grochal i Iwony Szpali czytamy, że PiS planuje przejęcie władzy w samorządach. "Najpierw zajmie się Mazowszem i Warszawą. To ma być początek demontażu Platformy w regionach" - informuje "GW".

Na tym nie koniec zmartwień PO. W szeregach partii, podaje "Fakt", nie brakuje chętnych do zasilenia szeregów Nowoczesnej. Partia Ryszarda Petru wyrosła na pierwszą siłę opozycyjną w parlamencie, w niektórych sondażach traci do PiS jedynie kilka punktów procentowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy