Reklama

Reklama

"Fakt": Sławomir Nowak dostał apartament

Sławomir Nowak stracił stanowisko w rządzie, ale wciąż zajmuje elegancki apartament w budynku strzeżonym przez Biuro Ochrony Rządu i wyposażony w meble z Pałacu Prezydenckiego. Koszty wynajmu pokrywa Sejm, czyli my, podatnicy. Do pracy wozi go nadal rządowa limuzyna - informuje "Fakt".

Jak dowiedział się nieoficjalnie "Fakt", Nowak w apartamencie w centrum Warszawy mieszka od 2010 roku, kiedy był jeszcze ministrem w Kancelarii Prezydenta. Jako wysokiemu rangą urzędnikowi przysługiwało mu mieszkanie służbowe. Dostał 70 metrów kwadratowych nieopodal Alei Ujazdowskich, obok Parku Łazienkowskiego.

Reklama

"Fakt" przypomina, że w 2011 roku Nowak wszedł do rządu i objął tekę ministra transportu. Zgodnie z prawem mieszkanie z Kancelarii Prezydenta już mu się nie przysługiwało. Ponieważ każdemu posłowi spoza stolicy przysługuje z Kancelarii Sejmu 2,2 tys. zł miesięcznie na wynajęcie mieszkania w Warszawie, były minister wymyślił, że to Sejm wynajmie od Kancelarii Prezydenta jego mieszkanie, za 1,3 tys. miesięcznie. Tymczasem, za wynajęcie 70-metrowego mieszkanie w takiej lokalizacji trzeba zapłacić ok. 5 tys. zł miesięcznie.Dowiedz się więcej na temat: Sławomir Nowak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama