Reklama

Reklama

​"Fakt": Skandal w NIK. Prezes zatrudnia po znajomości

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski po cichu zmienił zasady zatrudniania w NIK, tak, by móc zatrudniać po znajomości - pisze wtorkowy "Fakt". Gazeta wskazuje, że prezes NIK wprowadził praktyki, które w kontrolach NIK są szczególnie potępiane.

"Fakt" przypomina, że ponad rok temu prezes Kwiatkowski zmienił zasady przyjmowania do pracy tak, że ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników administracyjnych musiały być publikowane na stronach urzędu. Jak informuje gazeta, prezes NIK szybko wycofał się z tej zmiany.

W swoim wtorkowym wydaniu, "Fakt" ujawnia, że już dzień po zmianie przepisów, Kwiatkowski zatrudnił w NIK Dominikę Tarczyńską jako swoją nową rzeczniczkę, mimo że na stronie internetowej Izby nie pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu rzecznika. Na nowych zasadach zatrudniono już w NIK co najmniej 22 osoby - ujawnia gazeta.

Reklama

"Regulamin zatrudniania nie jest opisany w ustawie, a prezes może go dowolnie zmieniać" - odpowiada gazecie rzecznik NIK Dominika Tarczyńska.

"Fakt" przypomina jednak, że Izba piętnuje takie praktyki w innych instytucjach. "W kontroli z końca 2015 r. dotyczącej problemów w zatrudnianiu na staże i praktyki w urzędach jako pierwsze zalecenie wpisano "podjęcie działań mających na celu upublicznianie informacji o wolnych miejscach, zasadach i kryteriach przyjęć"" - czytamy.

Więcej na ten temat we wtorkowym wydaniu "Faktu" 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy