Reklama

Reklama

"Fakt": Senatorskie mieszkania za 900 tysięcy zł stoją puste?

Czy warto wydawać na mieszkania dla senatorów ponad 891 tysięcy zł, jeżeli w całym minionym roku mieli raptem 40 dni posiedzeń? – pyta tabloid.

Senatorowie, podobnie jak posłowie, mają prawo do wynajmowania mieszkania w Warszawie na koszt podatników. Tyle że oni w całym minionym roku mieli raptem 40 dni posiedzeń Senatu! Nawet jeśli doliczyć do tego dni posiedzeń komisji, to w stolicy spędzają średnio kilka dni miesięcznie - czytamy w "Fakcie".

Reklama

Jak przypomina bulwarówka, senatorowie - tak jak posłowie - mogą liczyć na mieszkanie w Warszawie opłacane z kieszeni podatników. Na ten cel mają do wykorzystania 2,2 tys. zł miesięcznie. W obecnej kadencji na wynajem zdecydowało się aż 37 parlamentarzystów izby wyższej. Rocznie ich wygody kosztują podatników niemal 900 tys. zł.

"Fakt" alarmuje, że niektórzy senatorowie spędzają na pracy w Warszawie średnio kilka dni w miesiącu. To oznacza, że wynajmowane mieszkania stoją puste.

Czy warto zatem wydawać na nie pieniądze? - zastanawia się bulwarówka, cytując senatora Henryka Ciocha z PiS, który broni obecnych - i drogich - rozwiązań.

"Moja praca to nie tylko posiedzenia, ale też komisje i spotkania. Spędzam w Warszawie nawet kilka dni w tygodniu, a mieszkanie jest też moim miejscem pracy. Trudno, żeby w moim wieku być w hotelu poselskim" - przekonuje senator Cioch.

Dowiedz się więcej na temat: Senat | mieszkanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje