Reklama

Reklama

"Fakt": Remontowe plany ministra Glińskiego

Minister kultury i wicepremier Piotr Gliński planuje generalny remont - donosi "Fakt". Jak czytamy, na zmiany w części budynku Ministerstwa Kultury w Warszawie chce przeznaczyć ponad 12 mln zł.

"Fakt" pisze, że Gliński zamierza przerobić na pokoje do pracy 590-metrowe poddasze zabytkowej kamienicy Lanciego, będącej częścią resortowego kompleksu przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, a także odnowić biura w budynkach ministerstwa. W planach jest zamontowanie nowoczesnego systemu alarmowego i kontroli dostępu czy naprawa ogrodzenia.

Z ustaleń dziennika wynika, że w odnowionej części powstaną biura dla 25 pracowników, pomieszczenia sanitarne i pokoje dla urządzeń technicznych. Całkowity koszt remontu ma wynieść 12,6 mln zł.

Reklama

Gliński pytany przez "Fakt" o remontowe plany odpowiedział, że "nie zajmuje się remontami w budynku, w którym pracuje". Rzeczniczka ministerstwa kultury, Anna Bocian, wyjaśniła z kolei, że po wojnie nikt kamienicy nie remontował i zachodzi konieczność wymienienia np. instalacji.

Więcej w "Fakcie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy