Reklama

"Fakt": Rekonstrukcja rządu w wakacje? Zagrożonych pięciu ministrów

W wakacje może dojść do rekonstrukcji rządu Beaty Szydło - dowiedział się dziennik "Fakt". Stanowiska może stracić aż pięciu ministrów.

Z ustaleń dziennikarzy "Faktu" wynika, że w Prawie i Sprawiedliwości coraz głośniej mówi się o konieczności zmian w gabinecie Beaty Szydło. "To nie jest już kwestia "czy", ale "kiedy" zostaną dokonane zmiany" - zaznacza w rozmowie z dziennikiem ważny polityk PiS.

Według informatorów gazety, do rekonstrukcji rządu miałoby dojść w wakacje, a dokładnie po szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży. Co ciekawe, premier Beata Szydło nie jest zagrożona, ale swoje stanowisko może stracić aż pięciu ministrów.

Reklama

Na czarnej liście znaleźli się między innymi Krzysztof Jurgiel, który kieruje resortem rolnictwa, Witold Bańka, który stoi na czele ministerstwa sportu, Paweł Szałamacha, który nadzoruje pracę resortu finansów oraz Witold Waszczykowski, pod okiem którego pracuje resort spraw zagranicznych. Zagrożona jest także szefowa KPRM Beata Kempa.

Powodem zmian, zdaniem rozmów "Faktu", jest  "narastające przekonanie, że niektórzy ministrowie nie radzą sobie z powierzonymi im obowiązkami".  "Tych kryzysów ewidentnie jest za dużo, a wywołują je sami ministrowie. Na własne życzenie sami strzelamy sobie w kolana" - twierdzi w rozmowie z gazetą jeden z ministrów.  "Widać wyraźnie, że nie wszyscy sobie radzą, to oczywiste" - dodaje członek władz PiS.

Jednocześnie informatorzy gazety przekonują, że nie wszystko jest jeszcze przesądzone i ostatecznie nieco - jak to w przypadku prezesa bywa - może się jeszcze zmienić.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy