Reklama

Reklama

"Fakt": Prezes PiS zazdrosny o "500+"

Szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej miała awansować na stanowisko wiceprezesa PiS. Jarosław Kaczyński jest jednak zazdrosny o sukces programu "Rodzina 500+", dlatego Elżbieta Rafalska nie otrzyma politycznego awansu - donosi "Fakt".

Dlaczego szefowa MRPiPS nie awansuje?

"Prezes jest zły, że to Rafalska stała się twarzą sukcesu 500+" - mówi o powodach jeden z ważnych polityków PiS w rozmowie z "Faktem". Prezes PiS Jarosław Kaczyński tłumaczy, że "przecież to on wymyślił program i dzięki jego uporowi wszedł on tak szybko w życie".

Informatorzy dziennika mówią również, że pod koniec lipca prezes PiS spotkał się z Rafalską i "wszystkie pretensje przekazał jej osobiście".

Szefowa resortu miała awansować na stanowisko wiceprezesa podczas zebrania Rady Politycznej PiS, która odbędzie się 11 września.

Reklama

Jak donosi "Fakt", od miesięcy mówi się jednak, że wiceszefami PiS zostaną wicepremierzy - Piotr Gliński oraz Mateusz Morawiecki.

Świadczenie w ramach "Rodzina 500+" otrzymuje ponad 3 mln 600 tys. dzieci. Minister rodziny Elżbieta Rafalska oceniła, że rządowy program jest sprawnie wdrażamy przez samorządy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy