Reklama

Reklama

"Fakt": Posłowie żądają dodatkowych emerytur

Parlamentarzyści chcą dla siebie specjalnych wysokich emerytur! - donosi poniedziałkowy "Fakt". Jak twierdzi gazeta, jeden z polityków SLD upomniał się o specjalne emerytury na posiedzeniu komisji spraw poselskich.

- Naszą sprawą jest zadbać o sprawy socjalne obecnych i byłych posłów. Powinniśmy tutaj mówić jednym głosem. Tylko ktoś musi to powiedzieć pierwszy. To jestem ja - mówił cytowany przez gazetę poseł Romuald Ajchler.

Reklama

Polityk SLD chce wprowadzenia dla posłów specjalnych emerytur. - Mówi się o tym od kilku kadencji. Ja zresztą sam na początku tej kadencji wspominałem o tym. Niekoniecznie idzie tutaj o moją bezpośrednio osobę - mówił poseł.

Tabloid przypomina jednak, że polityk za rok wchodzi w wiek emerytalny. To oznacza, że gdyby przeforsował swój pomysł w Sejmie, to oprócz poselskiej pensji mógłby pobierać dwie emerytury: tę "normalną" i drugą, specjalną, dla posłów.

-Ile chce dla siebie wyrwać poseł? Nie mówi o szczegółach. Ale powołuje się na rozwiązania w Europie. Najbardziej hojny jest pod tym względem Parlament Europejski - jego posłowie po 5-letniej kadencji dostają ekstra po 5,5 tys. zł emerytury - pisze dziennik.

Podyskutuj o tym temacie na Forum INTERIA.PL

Dowiedz się więcej na temat: emerytura | Sejm RP | zarobki | posłowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje