Reklama

Reklama

"Fakt" podaje skład nowego rządu

Z informacji "Faktu" wynika, że w nowym rządzie, którym - jak wszystko na to wskazuje - pokieruje Ewa Kopacz, wicepremierem i ministrem finansów zostanie Jan Krzysztof Bielecki. ​Stanowisko straci więc Mateusz Szczurek.

Z ministerialnymi tekami pożegnają się też - według "Faktu" - minister zdrowia Bartosz Arłukowicz i szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Pierwszy może jeszcze przez chwilę utrzymać stanowisko - jeśli szybko zadziała jego pakiet kolejkowy.

Reklama

"Mocnym kandydatem na następcę Arłukowicza jest jego zastępca Sławomir Neumann" - pisze "Fakt", zaznaczając, że wbrew plotkom stanowiskiem ministra zdrowia nie jest zainteresowana senator PO prof. Alicja Chybicka.

Los Sienkiewicza jest przesądzony, mimo że Kopacz chciałaby go zatrzymać. Najlepszym jego następcą - podkreśla gazeta - jest były szef MSWiA, a dziś minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Nieoficjalnie wiadomo, że był już sondowany w tej sprawie.

Według "Faktu" "zupełną sensacją" może być następca Biernackiego. Plotki mówią, że ministrem sprawiedliwości miałby zostać Ryszard Kalisz. Oznaczałoby to "przedwyborczy ukłon wobec lewicowych wyborców".

Resort, którym rządziła Elżbieta Bieńkowska, zostanie rozdzielony. Na ministerstwo infrastruktury nie ma chętnych, a do przejęcia ministerstwa rozwoju regionalnego przymierzany jest wiceminister Adam Zdziebło - twierdzi "Fakt".

Kto powinien znaleźć się w nowym rządzie? Dołącz do dyskusji!


Dowiedz się więcej na temat: rząd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje