Reklama

Reklama

"Fakt": Kulisy sejmowych negocjacji PiS z opozycją

W poniedziałkowym wydaniu "Fakt" ujawnia kulisy sejmowych negocjacji PiS z opozycją. Czy dojdzie do porozumienia wszystkich klubów w Sejmie i zakończenia protestu na Sali Posiedzeń? Jak donosi gazeta, wszystko zależy od szefa PO Grzegorza Schetyny.

Grupa negocjacyjna z PiS przystąpiła do rozmów z liderami opozycji z kompromisową propozycją. Zgodnie z nią, w Senacie mają zostać zgłoszone i przegłosowane poprawki opozycji do budżetu. W zamian PiS oczekuje, że opozycja opuści salę plenarną Sejmu, a obrady zaplanowane na 11 stycznia będą przebiegać bez zakłóceń - czytamy w "Fakcie".

Reklama

Głównymi warunkami postawionymi przez opozycję było z kolei cofnięcie obostrzeń dotyczących pracy mediów w Sejmie oraz ponowne głosowanie nad budżetem.

Według informacji "Faktu", na porozumienie zgodzili się już szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Paweł Kukiz oraz Ryszard Petru.

Jak donosi gazeta, wszystko pozostało w rękach szefa PO. Grzegorz Schetyna jest jednak zdania, że partia rządząca tylko "mami opozycję możliwością porozumienia, a w ostatniej chwili wytnie jakiś numer" - czytamy w gazecie.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Faktu".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy