Reklama

Reklama

"Fakt": Krzysztof Czabański walczy o wpływy z Jackiem Kurskim

Polskie Radio nieoczekiwanie zerwało porozumienie z TVP na wspólną organizację wakacyjnego "Lata z radiem" - informuje "Fakt". To kłopot dla kierownictwa TVP, które - wiedząc, że dogadało się wcześniej z radiową Jedynką - zerwało prowadzone z Radiem Zet rozmowy - podaje gazeta.

Oficjalnym powodem zerwania porozumienia między TVP a Polskim Radiem - czytamy w gazecie - miał być fakt, że planowane zaangażowanie telewizji w projekt jest za małe.

Tabloid zwraca uwagę, że tłem tych decyzji jest prywatny spór między prezesem TVP Jackiem Kurskim a wiceministrem kultury Krzysztofem Czabańskim.

Według "Faktu", to Czabański faktycznie zarządza Polskim Radiem - szefowa PR Barbara Stanisławczyk to dobra znajoma wiceministra, a z "tylnego siedzenia kieruje Czabański".

Z doniesień "Faktu" wynika też, że ekipa Kurskiego przygotowuje projekt ustawy medialnej konkurencyjny dla projektu Czabańskiego.

Reklama

Projekt Kurskiego ma zakładać, że media publiczne nie będą finansowane ani z abonamentu, ani z opłaty audiowizualnej. W zamian za rezygnację z reklam pieniądze na ich funkcjonowanie wpłacałaby komercyjna konkurencja.

Reklama

Reklama

Reklama