Reklama

Reklama

"Fakt": Ile policja wydała na zabezpieczanie kryzysu sejmowego?

6863 - tylu funkcjonariuszy pilnowało w dniach 16-21 grudnia budynku parlamentu, który przez większość tego okresu był niemal pusty – donosi "Fakt".

Decyzją szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka do pilnowania budynku przy Wiejskiej ściągnięto prawie 7 tys. funkcjonariuszy. Niespełna sześć dni policyjnej ochrony kosztowało 2,3 mln złotych.

"Należy podkreślić, że w pierwszych dniach naszych działań zabezpieczających zaangażowanych było najwięcej policjantów (w tym dodatkowi funkcjonariusze z innych garnizonów z terenu kraju), gdyż organizatorzy manifestacji m.in. środowiska KOD, zapowiadali demonstracje na wiele tysięcy osób wyjaśnia (mimo, że w efekcie uczestniczyło mniej) - wyjaśniał "Faktowi" rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek.

Reklama

Więcej w "Fakcie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy