Reklama

Reklama

"Fakt": Bunt sędziów w Trybunale Konstytucyjnym?

Siedmioro sędziów Trybunału Konstytucyjnego wystosowało apel do prezes Juli Przyłębskiej. Wytykają jej liczne nieprawidłowości – pisze "Fakt'.

Sędziowie TK zgłosili zastrzeżenia w sprawie układania składów orzekających. Skrytykowali przede wszystkim "niejasne kryteria wyznaczania sprawozdawców przewodniczących" oraz "powtarzający się brak uzasadnienia zarządzeń o zmianie składów sędziowskich" - podaje "Fakt".

W apelu zwrócili też uwagę na "niemal całkowite pomijanie niektórych sędziów przy wyznaczaniu składów rozpatrujących wnioski o wyłączenie sędziów". Domagali się w tych sprawach wyjaśnienie od prezes.

Julia Przyłębska odpowiedziała - jak informuje "Fakt" - stwierdzając, że takie zarzuty są bezzasadne, a przyjęte przez nią zasady wyznaczania składów orzekających są zgodne z ustawą.

Reklama

Więcej w "Fakcie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy