Reklama

Reklama

"Fakt": Beata Szydło o Jarosławie Kaczyńskim: "Ten układ się sprawdza"

Kim jest Jarosław Kaczyński? Naczelnikiem państwa? Nadpremierem? Premier Beata Szydło opowiedziała dziennikowi o roli prezesa PiS.

Jak stwierdziła w rozmowie z "Faktem" premier Szydło, polityczną rolą Kaczyńskiego jest bycie "liderem całego środowiska prawicowego".

"To jest człowiek, który potrafił doprowadzić do tego, że prawica się zjednoczyła i wygraliśmy. To jest zwycięstwo prezesa Jarosława Kaczyńskiego" - powiedziała.

Ile jest prawdy w tym, że jest naczelnikiem państwa? Nadpremierem? - pyta "Fakt".

"Nie będę się odnosić do słów wypowiadanych przez naszych przeciwników politycznych. Jesteśmy jednym środowiskiem, które stworzyło rząd, ma środowisko parlamentarne i jest rzeczą naturalną, że Jarosław Kaczyński kieruje partią, ale przede wszystkim nadaje ten ton polityczny zjednoczonej prawicy. Jesteśmy drużyną, każdy z nas ma swoje obowiązki i zadania. Wiele spraw omawiamy razem. To jest dla mnie zupełnie naturalne" - odbija piłeczkę premier Szydło.

Reklama

Szef rządu podkreśliła również, że dzięki "liderowi środowiska" Kaczyńskiemu, "łatwiej jest koncentrować się na sprawach dotyczących funkcjonowania państwa".

"Uważam, że ten układ, który jest, świetnie się sprawdza" - zaznaczyła.

Cały wywiad w "Fakcie".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje