Reklama

Reklama

"Dziennik Polski": Wyprzedaże przestarzałych pieców

Jednym z efektów wprowadzania nowych przepisów antysmogowych w Małopolsce jest wyprzedaż kotłów niskich klas. Od 1 lipca tego typu piece będą zabronione, co sklepy bezdusznie wykorzystują - czytamy.

Grzegorz Skowron opisuje w "Dzienniku Polski" reakcje rynku na wprowadzenie nowych przepisów antysmogowych. Na razie jednym z następstw jest... promocja na piece starszych generacji, który po 1 lipca będę w Małopolsce niedozwolone i wyprzedaż urządzeń nie spełniających norm ekologicznych.

"W sklepach i w sieci trwa wielka wyprzedaż pieców starszej generacji, których za kilka miesięcy nie będzie można montować w nowych domach" - czytamy.

Jak pisze "Dziennik Polski", jeden z producentów wykorzystuje to nawet w reklamie i zachęca do jak najszybszego zakupu kotła trzeciej klasy, informując wprost, że od 1 lipca tego roku takich urządzeń już nie będzie na rynku.

Reklama

Przypomnijmy, że w kotłach niższej klasy można palić tanimi mułami i flotami węglowymi, a także śmieciami. To są główne przyczyny zanieczyszczenia powietrza, corocznie zabijającego dziesiątki tysięcy Polaków.

 

Reklama

Reklama

Reklama