Reklama

Reklama

"Dziennik Polski": Wpadka alkoholowa nie zaszkodziła skarbnikowi PO

Łukasz Pawełek, skarbnik PO, będzie odpowiadał za finanse kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego. Finansiście w politycznej karierze nie przeszkodziła poważna wpadka alkoholowa. O sprawie pisze Maciej Makowski z "Dziennika Polskiego".

Pawełek od lat odpowiada za finanse Platformy Obywatelskiej. Z partią związany jest od początku jej istnienia. Zaczynał jako radny w jednej z krakowskich dzielnic, potem kierował finansami PO w Małopolsce, aż awansował na głównego finansistę partii.

Ostatnio trafił do komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego, gdzie będzie osobą odpowiedzialną za finansowanie kampanii urzędującego prezydenta.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie niedawna alkoholowa przygoda Pawełka. W nocy z pierwszego na drugiego października 2014 roku został zatrzymany przez policję na Alejach Ujazdowskich w Warszawie. Mężczyzna był pijany - wezwana przez funkcjonariuszy Straż Miejska zawiozła go na izbę wytrzeźwień na ul. Kolską.

Reklama

Pawełek wkrótce po zajściu wydał oświadczenie. Zapowiedział złożenie rezygnacji z funkcji skarbnika PO i pełnomocnika finansowego komitetu wyborczego partii. Dymisji polityka miała nie przyjąć premier Ewa Kopacz.

Przeczytaj cały artykuł na stronie "Dziennika Polskiego"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje