Reklama

Reklama

"Dziennik Polski": Śmierć Polaków w Szwecji. Są wyniki sekcji zwłok

Szwedzka prokuratura zamknęła śledztwo w sprawie śmierci Polaków, ale nie zdołała ustalić dokładnych okoliczności tragedii. Zdaniem biegłych, przyczyną zgonu małżonków było utonięcie i nic nie wskazuje na to, że zostali zamordowani - podaje "Dziennik Polski".

Jak przypomina gazeta, ciała 24-latki i 27-latka - pary poszukiwanej od 7 czerwca -  wyłowiono w ubiegłym tygodniu z jeziora Langsjo. Początkowo - po tym, jak nad jeziorem znaleziono samochód małżonków -  nie wykluczano, że mogło dojść do zabójstwa. 

Wszczęte poszukiwania bardzo szybko dały rezultaty. Najpierw wyłowiono ciało pochodzącej ze Starego Sącza Karoliny, a potem jej męża, Grzegorza.

W toku śledztwo ustalono, że nie ma przesłanek wskazujących na to, że doszło do zabójstwa. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu Polaków było utonięcie. "Ponieważ wersja z zabójstwem się nie potwierdziła, uznaliśmy sprawę za zamkniętą" - poinformował Towe Hagg, rzecznik szwedzkiej policji.

Reklama

Bliscy zmarłych twierdzą, że nie byli informowani przez policję o postępach w śledztwie, a o zamknięciu sprawy powiadomili ich dziennikarze.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje