Reklama

Reklama

"Dziennik Polski": Kolejne kontrowersje wokół prezydenta Krakowa

Jacek Majchrowski potrafi zadbać o swoich znajomych, jest wyjątkowo łaskawy wobec wybranych urzędników - twierdzi "Dziennik Polski" i pisze o kolejnych kontrowersjach wokół prezydenta Krakowa.

Z informacji gazety wynika, że w Krakowie pod konkretne osoby tworzone są nowe stanowiska. Tak miało być w przypadku Anny Okońskiej-Walkowicz, byłej wiceprezydent miasta, a także byłego szefa Wydziału Informacji, Marcina Kandefera.

"Prezydent Jacek Majchrowski na każdym kroku udowadnia, że niektórzy urzędnicy nie muszą się martwić o pracę. (...) Nawet jeśli się nie sprawdzili" - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Dziennik twierdzi, że tak było także w przypadku szefów Wydziału Podatków i Opłat magistratu. "Podpisywali się tylko na liście i biegli do swoich prywatnych firm" - ustaliła gazeta.

Reklama

Poseł Łukasz Gibała komentuje w rozmowie z "Dziennikiem Polskim", że "mamy w Krakowie do czynienia z rządami kliki".

Więcej na ten temat w "Dzienniku Polskim".

Przypomnijmy, że na początku sierpnia opinią publiczną wstrząsnęła sprawa Jana Tajstera. Jacek Majchrowski mianował go na stanowisko dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, jednej z największych jednostek budżetowych miasta. Krakowskie media nazywają urzędnika "niezatapialnym". Do tej pory prokuratura skierowała do sądów 13 aktów oskarżenia przeciw niemu. Został w nich oskarżony m.in. o korupcję, niedopełnienie obowiązków, przekroczenie uprawnień, mobbing i molestowanie pracownic w okresie, gdy był dyrektorem ówczesnego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Majchrowski informował, że Tajster został wybrany na dyrektora ZIKiT w wyniku otwartego konkursu. Powołał się również na opinie prawników, że dopóki nie zapadł żaden prawomocny wyrok Tajstera należy traktować jako niewinnego.

Ostatecznie - po zdecydowanej reakcji Krakowian i w związku z groźbą referendum w sprawie odwołania prezydenta  - Majchrowski odwołał Tajstera z funkcji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy