Reklama

Reklama

"Dziennik Polski": Kaczyński powinien ustąpić? „To dzielenie prawicy”

„Takie postulaty to dzielenie prawicy” - tak poseł PiS Ryszard Terlecki komentuje pomysł związanego z partią prof. Andrzeja Nowaka, by Jarosław Kaczyński nie walczył już o fotel premiera, ale ustąpił młodszych. O kontrowersjach wokół pomysłu krakowskiego historyka pisze w „Dzienniku Polskim” Maciej Pietrzyk.

O odejście Kaczyńskiego Nowak zaapelował na krótko przed konwencją wyborczą Andrzeja Dudy. Przekonywał, że z obecnym prezesem PiS nie jest w stanie wygrać wyborów, a zmiana na prawicy powinna być całościowa i za młodym kandydatem na prezydenta powinien pojawić się również taki kandydat na premiera.  Jego zdaniem w PiS jest wielu zdolnych 40-letnich polityków. Wśród nich wymienia m.in. Krzysztofa Szczerskiego, krakowskiego posła PiS i wykładowcę UJ.

"Polska musi wygrać te wybory!" - przeczytaj cały list prof. Andrzeja Nowaka

Reklama

Prof. Nowak twierdzi, że prawica musi się otworzyć na nowych ludzi, którzy będą w stanie pokierować sprawami państwa - zauważa "Dziennik Polski" i dodaje, że postulat odejścia Kaczyńskiego zgłoszony przez osobę sympatyzującą z PiS jest tym bardziej zaskakujący, że jeszcze kilka miesięcy temu Nowak wymieniany był w gronie potencjalnych kandydatów tej partii na prezydenta.

Historyk z UJ wywołał dyskusję o przywództwie w PiS. Prawicowi politycy zdecydowanie odrzucają proponowany przez niego scenariusz. 

"Bez Kaczyńskiego skazujemy się na porażkę wyborczą" - mówi cytowany przez "Dziennik Polski" Jarosław Gowin, lider Polski Razem.

"Tego typu pomysły zgłaszają amatorzy, którzy na politykę patrzą z boku, nie uczestniczą w jej tworzeniu. Udało nam się zbudować silną partię i nie możemy sobie pozwolić, żeby teraz podobnymi postulatami ją dzielić - zauważa Ryszard Terlecki, szef krakowskich struktur PiS. 

Kaczyński powinien odejść z polityki? Wypowiedz się!

"Skoro nawet najwięksi wrogowie PiS uważają prezesa Kaczyńskiego za najważniejszego polityka opozycji, to szaleństwem byłoby dyskutować o jego zmianie" - przekonuje Ryszard Legutko, europoseł PiS z Krakowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy