Reklama

Reklama

"Dziennik Gazeta Prawna": Przełomowy wyrok ws. szczepionek

Sąd odrzucił skargę wojewody warmińsko-mazurskiego w sprawie przyznawania pierwszeństwa w naborze do żłobka zaszczepionym maluchom – czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie po raz pierwszy potwierdził, że przyznawanie przez radnych dodatkowych punktów w dostępie do żłobków zaszczepionym dzieciom jest zgodne z prawem - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Przeciw był wojewoda warmińsko-mazurski. Jego zdaniem informacje o szczepieniach nie są danymi o stanie zdrowia, a tylko takie mogą być wymagane w procesie rekrutacji. Przekonywał też, że takie kryterium prowadzi do nierównego traktowania dzieci. Sąd w poniedziałkowym orzeczeniu nie podzielił tych argumentów.

Reklama

Wyrok może doprowadzić do powstania korzystnej dla samorządów linii orzeczniczej - ocenia dziennik. Inne gminy również napotkały sprzeciw przy preferowaniu dzieci zaszczepionych. Wcześniej do przełomu w tej sprawie doszło również przy rekrutacji do przedszkoli.

"Dziennik Gazeta Prawna" przypomina, że również Komisja Europejska przekonuje, iż kryterium zaszczepienia powinno być brane pod uwagę przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy