Reklama

Reklama

"Dziennik Gazeta Prawna": Polacy nie chcą darmowego podręcznika

Polacy przeciwko pomysłowi premiera. Tylko jedna czwarta badanych w sondażu PBS uważa, że darmowe podręczniki od państwa to dobry pomysł - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Badanie "DGP" i agencji PBS przeprowadzano wśród dorosłych obywateli, zarówno bezdzietnych, jak i posiadających potomstwo. Z odpowiedzi wynika jednoznacznie, że obecny system dotyczący podręczników szkolnych się nie sprawdza - zachowania go w obecnym kształcie chce tylko 4 procent ankietowanych.

Reklama

Najwięcej, bo aż 34 procent respondentów uważa, że to szkoła powinna wybierać i z własnych środków sfinansować podręcznik spośród tych, opracowanych przez komercyjnych wydawców. Chodzi o to, by książka stała się własnością szkoły i mogła być wykorzystywana przez kolejne roczniki. Natomiast 27 procent badanych popiera rozwiązanie proponowane przez Donalda Tuska, zakładające wprowadzenie bezpłatnego podręcznika opracowywanego i finansowanego przez państwo.

Polakom nie podoba się także inny pomysł lansowany niegdyś przez rząd. Chodzi o bezpłatne e-podręczniki. W szkołach chętnie widziałby je tylko co siódmy badany. Za zwiększeniem dopłat do podręczników dla uczniów z uboższych rodzin opowiada się 8 procent badanych.

Dowiedz się więcej na temat: darmowy podręcznik | podręczniki szkolne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje