Reklama

Reklama

"Dziennik Gazeta Prawna": Kadrowa pustka w Ministerstwie Finansów

Po ubiegłorocznej fali odwołań dyrektorów kluczowych departamentów do opuszczenia Ministerstwa Finansów szykują się wiceministrowie - zapowiada w poniedziałkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna" w artykule "Kadrowa pustka w Ministerstwie Finansów".

"Z ustaleń 'DGP' wynika, że w najbliższych tygodniach odejdzie Leszek Skiba, który trafił do Ministerstwa Finansów tuż po wyborach w 2015 r." - podaje gazeta.

"Kolejną osobą, która od dłuższego czasu chce się pożegnać z resortem, jest Tomasz Robaczyński. Odpowiada on za budżet państwa" - czytamy.

Według informatorów "DGP", niewykluczona jest też zmiana w Krajowej Administracji Skarbowej. 

"Na razie na emeryturę poszedł szef skarbówki, generał Piotr Walczak, i zastąpiła go Magdalena Rzeczkowska, dyrektor departamentu ceł. Odejść może też wiceszef KAS Tomasz Słaboszowski" - podkreśla gazeta.

Reklama

"DGP" przypomina, że w ciągu ostatniego roku Ministerstwo Finansów miało aż pięciu szefów, a po wyborach rozważano sprowadzenie jego roli do księgowego zarządzania budżetem, a kreowanie polityki fiskalnej planowano przenieść do Ministerstwa Rozwoju i kancelarii premiera.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy